Jmenuji se Pavel Barbořík a od malička nemaluji a na panenky nešiji.

Vystudoval jsem ve Zlíně na Kožařské průmyslovce. Po škole jsem prošel několika technickými funkcemi ve firmách zaměřených na výrobu obuvi (Svit Zlín,atd.). V roce 2004 jsem se rozhodl vrátit zpět k řemeslu a mým dalším osudem se stala výroba kožených kabelek a kožené galantérie ve vlastní dílně pod obchodní značkou „barbo“. Má dílna je malá, ale vybavena  všemi potřebnými stroji, díky kterým jsem schopen ušít a vyrobit téměř jakýkoliv model dámské kabelky ve vysoké kvalitě.

Každá dámská kabelka vyrobena v naší dílně se vyznačuje dokonalým dílenským zpracováním a vyváženým designem. Pro výrobu používáme pouze přírodní usně (kůže).

Proč jsem si vybral právě přírodní usně? Především pro jejich skvělé vlastnosti které výrobky z plastu či poromeru nikdy nedosáhnou. Jako jednu z nejdůležitějších vlastností přírodní usně bych rád zmínil její skvělou odolnost vůči otěru a oděru což je v případě kabelek jedna z klíčových vlastností. Dále pak je to její pevnost a stálost v tvaru. U některých druhů se dá říct: "Čím starší, tím lepší", jelikož časem získává useň  "patinu". Přírodní useň se také velice snadno udržuje.

Podšívky jsou 100% polyester. Zipy jsou  původem české – WICO Děčín. Každý přívěšek na zipu je gravírován mým logem a stejné logo je vyšito na každém mém výrobku.

Značka LONG LIFE - u takto označeného výrobku je předpokládaná životnost vyšší než doba záruky.

Na každý výrobek poskytuji záruku 2roky. Součástí balení je faktura,  záruční list a instrukce jak se starat o kabelku, aby Vám vydržela co nejdéle v perfektním stavu.

Cenová politika: možná Vás překvapí, že jsou naše kabelky levnější než u konkurence a to až o polovinu, např. při porovnání s cenami kabelek od společnosti Elega. Je to tím, že neprodáváme naše kabelky velkoobchodně. To znamená, že naše ceny korespondují s velkoobchodními cenami jiných výrobců, kteří však prodávají své výrobky velkoobchodně.

Naše kabelky lze zakoupit pouze zde, na našem eshopu nebo v našem eshopu na komunitním webu fler.cz

Věřím, že s kabelkami vyrobenými u mě v dílně budete spokojeni a že Vám budou dlouho a dobře sloužit.

Váš

barbo

Pohled do dílny

Pohled B


Strojní výbava mé skromné dílny:

1) Šicí stroj sloupový - tento stroj je v mé dílně ten nejvytěžovanější. Je vhodný pro všechny druhy šití a díky tenkému sloupku mohu sešívat i dílce které po spojení tvoří prostorový tvar.

2) Plochý šicí stroj - tento stroj je největším pomocníkem při šití podšívek. Díky zpátečce je zapošívání hračkou.

3) Sloupový jednojehlový - takzvaný bagán - je stroj určen pro hrubé šití. Díky jeho výkonu a síle lze bez problémů sešívat i velmi silné (tlusté) a tvrdé materiály, jako jsou třeba třísločiněné usně používané na pánské aktovky. Jelikož se na šití používají nitě síly 10, tak ho používám i na ozdobné šití.

4) Dvoujehlový sloupový - rozešívací švů - tento stroj používám na rozešívání švů (jak plyne z názvu). Díky němu jsou například u kabelek modelu "Valerie" krásně a přesně rozešity středové švy. Při rozešívání se pod šev klade rozešívací lemůvka díky čemuž je šev zcela plochý.

5) Kosící stroj - tento stroj používám k snížení tloušťky materiálu po obvodu vyseknutých nebo vykrojených dílců. Tato operace předchází operaci zaklepávání.

6) Zaklepávací stroj - po okosení dílců se okraje těchto dílců natřou po obvodu lepidlem a přehnou. Po přehnutí se dílec po obvodu zaklepe, čímž se okraj dílce začistí.